Бона Украина 20 гривен 2016 UNC 160 лет Франко

Бона Украина 20 гривен 2016 UNC 160 лет Франко

Модель: номинал
Наличие: 5
Цена: 150 Руб.
Количество:     - или -   в закладки
сравнение

 

Украина

Новая памятная банкнота Украины 20 гривен (160 лет И.Франко)

30 августа  2016
 

1 сентября 2016 года Национальный банк Украины вводит в обращение памятные банкноты номиналом 20 гривен, посвящённые 160-летию со дня рождения Ивана Франко.

Новая памятная банкнота Украины 20 гривен (160 лет И.Франко)

Новая памятная банкнота Украины 160 лет И.Франко

 

Тираж новых 20-гривневых купюр составит 1 миллион штук. Бумага для памятной банкноты произведена с добавлением украинского льна.

В центральной части на лицевой стороне банкноты размещён портрет Ивана Франко, с противоположной стороны – изображение здания Львовского оперного театра. Банкнота имеет преобладающий зелёный цвет.

20 000 памятных банкнот будут упакованы в сувенирные конверты для реализации региональными представительствами НБУ по цене 31 гривня. Стоимость остальных памятных банкнот- 27 гривен.
 

 

Пресс-релиз НБУ:

Національний банк України презентував пам’ятні банкноти на честь 160-річчя Івана Франка
26.08.2016 
прес-реліз


26 серпня 2016 року Національний банк України презентував пам’ятні банкноти номінальною вартістю 20 гривень, присвячені 160-річчю від дня народження видатного українського письменника Івана Франка.


Участь у прес-брифінгу щодо презентації нових пам’ятних банкнот узяли заступник Голови Національного банку України Яків Смолій, директор Департаменту грошового обігу Віктор Зайвенко, начальник управління організації виготовлення і захисту грошей та бланків цінних паперів Департаменту грошового обігу Володимир Тищенко, в. о. генерального директора Банкнотно-монетного двору Володимир Баглай; директор Фабрики банкнотного паперу Банкнотно-монетного двору Василь Іщенко; начальник Управління інформації та громадських комунікацій Наталія Бондаренко.


Як наголосив під час заходу заступник Голови Національного банку України Яків Смолій, Національний банк України винайшов можливість відзначити 160-річчя від дня народження видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Франка введенням в обіг особливого виду банкнотної продукції, присвяченого знаковим подіям в історії та культурі країни, – пам’ятної банкноти. 


"Національний банк має власну нумізматичну програму, яка розпочалася ще у 1995 році. Наші монети відображають історію і традиції українського народу, природу, досягнення, міста, пам’ятки архітектури і видатних особистостей України. У 2006 році Національний банк України випустив срібну та нейзильберову пам’ятні монети "Іван Франкоˮ, присвячені 150-річчю від дня його народження, – зазначив Яків Смолій. – А сьогодні ми представляємо вам результат праці, що тривала майже рік і яка демонструє наші інноваційні технологічні можливості, – пам’ятну банкноту номінальною вартістю 20 гривень". 


За словами заступника Голови Національного банку, у світі такий вид продукції, як пам’ятні банкноти є досить популярною справою. Наприклад, пам’ятні банкноти випускають Польща, Білорусь, Казахстан та багато інших країн.


Яків Смолій нагадав, що у 2011 році на честь відзначення 20-ї річниці створення Національного банку України тиражем 1 000 штук була випущена пам’ятна банкнота номінальною вартістю 50 гривень. Він повідомив, що пам’ятні банкноти на честь 160-річчя Івана Франка:

- уводяться в обіг з 1 вересня 2016 року;

- їх тираж становитиме один мільйон штук;

- для нумерування банкнот використано серію ЦБ;

- папір для пам’ятної банкноти було вироблено із додаванням українського льону, що дало змогу зменшити витрати на її виготовлення та додати банкноті міцності.


Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко детально розповів про дизайн нової пам’ятної банкноти та її новітні елементи захисту. 


"Національний банк розробляв цю банкноту з метою вдосконалення технології виготовлення грошових знаків національної валюти України та елементів їх захисту. Працюючи над її створенням, ми втілювали найсучасніші інноваційні технології як у дизайні, так і в системі захисту", – підкреслив він.


За його словами, на банкноті запроваджено нові оптично-змінні елементи захисту:

- "віконна" захисна стрічка з ефектом руху фонових зображень;

- елемент SPARK, що поступово змінює колір під час зміни кута нахилу банкноти.


У центральній частині на лицьовому боці пам’ятної банкноти розміщено портрет Івана Франка; основним елементом дизайну зворотного боку пам’ятної банкноти номіналом 20 гривень залишено зображення будівлі Львівського оперного театру.


Як і обігові банкноти номіналом 20 гривень пам’ятна банкнота має переважаючий зелений колір і тонований під цей колір банкнотний папір. 


20 000 примірників цих пам’ятних банкнот будуть запаковані в сувенірні конверти та реалізовуватимуться регіональними представництвами Національного банку України за ціною 31 гривня. Вартість решти пам’ятних банкнот становитиме 27 гривень.

Постер НБУ

 

 

Написать отзыв

Ваше Имя:


Ваш отзыв: Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.

Оценка: Плохо           Хорошо

Введите код, указанный на картинке:NumCoin.com © 2020
Google+. Каталог популярных сайтов

Сайт создал movnum